Ložisko do práčky Electrolux, Zanussi, AEG

Ložisko do práčky Electrolux

Ložisko do práčky Electrolux

Do všetkých práčok značky AEG, Electrolux a Zanussi držím kvalitné ložiská a ložiskové domy na sklade. Väčšina ložiskových domov sú vyrábané v Taliansku. Zameriavam sa na kvalitu, keď sú často náhradné diely kvalitnejšie ako originál. Výrobcovia práčok už často siahajú po lacných čínskych dieloch, čomu sa snažím pri predaji dielov čo najviac vyhnúť.

Pri zhora plnených práčkach nie je s výmenou ložísk takmer žiadny problém, pokiaľ ich vymeníme včas a neperieme až do ich úplného konca, keď už je ložisko zhrdzavené a z ložiska vypadávajú guličky. Návod na výmenu nájdete aj na týchto stránkach, prípadne je na nete množstvo videonávodov. 

Zpredu plnené práčky AEG, Electrolux či Zanussi pri nových modeloch už majú nádrž – praciu vaňu zváranú, takže tam si už s výmenou ložísk nepomôžete. Ak ste šikovný a viete sa pustiť do väčšieho rozoberania práčky, ložiská na zváranej nádrži dokáže vymeniť špecializovaná firma, kontakt aj návod získate na ich stránke www.loziskapracky.cz

Pre staršie modely sú ložiská a guferá prevažne na klade, stačí napísať či zavolať, nájdeme správnu veľkosť ložísk, je však potrebné opísať si PNC číslo práčky na štítku.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Scroll to Top